top of page

20 let s vámi

20 LET S VÁMI!!!

Ano, je to to tak – letos je tomu přesně dvacet let od vydání mé první samostatné knihy Temný úplněk, která se později stala součástí Ságy temné vášně.

Rád bych touto cestou poděkoval všem spolupracovníkům: nakladatelům, redaktorům, korektorům, grafikům, recenzentům, všem prodejcům – a zejména vám čtenářkám a čtenářům, protože bez vás bych toto výročí neslavil!

Psaní je trnitá cesta, prosadit se na knižním trhu před dvaceti lety bylo velmi obtížné. Nakladatelé měli strach riskovat s novým autorem (což se moc nezměnilo), tak jsem Temný úplněk vydal sám, naložil jsem výtisky do batohu a obcházel nezávislé knihkupce, kteří bohužel dnes už neexistují. Mnozí mi dali šanci, i několik distributorů…

V současné době to mají noví autoři na jednu stranu snadnější – sice je velká konkurence, ale vydat a prosadit e‐knihu není alespoň tak finančně náročné a nezničí si u toho několik párů bot. :-)

Za dvacet let se toho událo hodně… Nebyl jsem žánrově vyhraněný, tak zejména zpočátku byla má tvorba dost rozmanitá. A když sleduji trailer, který k výročí vznikl, naskakují mi v myšlenkách skoro až „filmové záběry“ toho, co jsem s každou knihou prožíval. A doufám, že nějakou tu knihu ještě napíšu a oslavím třeba i 30 let na trhu.

Ještě jednou vám všem děkuji!bottom of page