Alexander Stainforth - spisovatel

Uvedené ceny jsou včetně DPH            Nejste přihlášeni

Kočka na lovu
žánr: Humor
Původní cena: 199,- Kč
ušetříte: 60,- Kč
Cena: 139,- Kč
sleva: 30 %

Kočka na lovu je sbírka dvanácti humorných příběhů o vztazích, nevěrách, zoufalých bojích s dietami a nekonečnému ujišťování se, že na velikosti skutečně nezáleží. Zoufalé boubelky, pubertální matky, škodolibé tchýně, nevěrné manželky – ti všechni a mnoho dalších postav knihy vás ujistí, že se život má brát s nadhledem a že je důležité umět se zasmát sám sobě.

Kočka na lovu

zkrácená verze

 

 

Prvního května jsem se probudila jako znovuzrozená. Už dlouho jsem se necítila tak báječně a lehce. Dostala jsem šílenou chuť na kbelík jahodovo-vanilkové zmrzliny, párek v rohlíku, hranolky a kuřecí maso na smetaně se žampiony. Rozeběhla jsem se k ledničce, když jsem si na jejích dveřích všimla nápisu ze včerejšího dne:

Tohle může být první den tvého nového života! Už nežer!

Nálada mi klesla na bod mrazu. Fajn, přestanu jíst, zhubnu. No jo. A co z toho života pak budu mít? A proč jsem vůbec chtěla začít hubnout? Diety jsou k ničemu. Vždycky akorát jenom přiberu. Vydržela jsem bez jídla už i půl hodiny, ale pak to na mě přišlo a snědla jsem dvojnásobek!

Z filozofického rozjímání nad podstatou mého života mě vyrušilo pípnutí mobilu.

AHOJDA, KOCKO, TAK PLATI TEN ZITREK? MOC SE NA TEBE TESIM. MAM TE PLNOU HLAVU.

Tohle psal Michal. Úžasný mladý muž, se kterým jsem se seznámila na internetu. Báječně si rozumíme, a dokonce si myslím, že by mohl být mužem mého života. Chtěla bych s ním mít dvě děti. Dvě krásné děti, které by byly podobné jemu. Ach...

A UZ MI VUBEC NEVADI, ZE NEMAM TVOJI FOTKU. URCITE JSI SENZACNI.

Ano, senzační rozhodně jsem. Napsala jsem totiž Michalovi, že nemám fotku v počítači. A když chtěl, abych se mu tak nějak vypodobnila, napsala jsem, že jsem atraktivní vysoká blondýna, která nehledá krásu a flirt na jednu noc, ale muže, který ji pochopí a bude ctít. A že na vzhledu mi vůbec nezáleží! Bláhově jsem si myslela, že čtyřicet kilo, kterých mi schází do té atraktivity, zhubnu během dvou týdnů, co si tak skvěle píšeme. No jo, sto deset kilo je holt sto deset kilo. Ale když si vezmu na sebe něco volného, určitě nepozná, že jsem trochu silnější. Hned teď mu musím odepsat.

TY JSI TAKY MOC SKVELY, TESIM SE NA ZITREK. NEDOCKAVOSTI SKORO ANI NEJIM.

Třeba by mě mohl vzít někam na večeři. Řekla jsem mu vůbec, jak moc ráda jím? Asi ne.

Najednou mě začalo trápit, jak mám udělat, aby nepoznal, že mám čtyřicet kilo nadváhy. Možná bych mohla zavolat své kamarádce Irmě. Ale ne! Nebudu ji přece obtěžovat v půl osmé ráno, to by bylo nelidské. Je po noční a určitě se chce vyspat.

Vytočila jsem její číslo.

„Irmo? To jsem já, Dana.“

„Právě jsem začala konečně usínat,“ ozval se ve sluchátku ospalý hlas.

„Já vím, ale mám hrozný problém.“

„A nemáš nikoho jiného, kdo by ti s ním poradil?“

„Ne, zbylas mi jedině ty!“

„Sakra. Tak mluv.“

„Víš, jak jsem ti povídala o Michalovi?“

„Ten, co jsi s ním byla v kině?“

„Ne,“ zavrtěla jsem hlavou. „To už je přece dávno pasé. Myslel si, že bych měla zhubnout. S někým takovým, kdo přijde s dietou hned na první schůzce, bych rozhodně nemohla nic mít.“

„Tak teda ten automechanik?“

„Ne, ten utekl, hned jak jsme se setkali. Asi nějakej šílenec či co.“

„Tak jakej Michal?“

„Ten krásnej kluk, co jsem ti přeposílala jeho fotku minulej tejden.“

„Minulej tejden jsi mi přeposílala osm fotek.“

„Vážně?“ Kousla jsem se do rtu. Opravdu jich bylo osm? Vždyť já si pamatuju sotva čtyři. No nic... Irma určitě zase přehání.

„Vážně. A mluv - co je s tím Michalem?“

„No... Asi jsem mu o sobě neřekla úplnou pravdu.“

„Zkrať to, Dano. V čem je problém?“

„Řekla jsem mu, že jsem atraktivní, štíhlá a vysoká blondýna.“

„Blondýna jsi.“

„No a to je to.“

„Takže neví, že...“ Irma hledala únosná slova, aby mě příliš neranila. Je fajn mít takhle ohleduplnou kamarádku. „Takže neví, že jsi tlustá?“

„Tlustá? Myslíš si, že jsem tlustá?!“

„Co?“

„Řekla jsi mi, že jsem tlustá!“

„Ne, to jsem teda neřekla!“

„Řekla jsi: Takže neví, že jsi tlustá?!“ zařvala jsem.

„Dano, zlatíčko, víš, že jsem to tak nemyslela! Ježíš, tlustá, to nejsi v žádném případě! Je ale pravda, že bys s tou svojí lehkou nadváhou mohla konečně něco udělat. Vždyť pak bys neměla osm mužů týdně, ale třeba i dvacet,“ pokoušela se zmírnit dopad svých slov.

„Mně jich stačí bohatě osm,“ odsekla jsem.

„Tak to neřeš, když ti jich stačí osm.“

„A co když se mu nebudu líbit?“

„Proč by ses mu nelíbila? Jsi hezká holka.“

„Hezká, hm....“

„Danuško... Musíš být sebevědomá! A co jste si vůbec o svým vzhledu napsali?“

„Tak já jsem jeho fotku viděla... Je nádhernej, úplně k sežrání! A když jsem se mu vypodobnila jako atraktivní blondýna, tak napsal, že je to jedno, že jemu na vzhledu vůbec nezáleží, že mu jde o duši.“

„To tvrděj všichni chlapi. Pak se stačí ukázat a vezmou roha,“ vypadlo z Irmy automaticky.

„Mám jako počítat s tím, že mi uteče?!“ zařvala jsem znovu.

„Danuš, ty jsi dneska nějaká podrážděná. Co se děje?“

„Mám hlad. Jsem už patnáct minut vzhůru a ještě jsem nic nesnědla. Jsem z toho hrozně nervózní.“

„Tak se běž napapat, ju? Určitě se mu budeš líbit, hlavně že si rozumíte, ne? Tak papa, Danuš, mně se chce fakt hrozně spát.“

„Dobrou. Vlastně dobré ráno.“

Kamarádka... Ona si říká kamarádka! Člověk ji potřebuje a ona myslí jenom na to, aby se vyspala. Hm...

Možná bych si mohla udělat čaj. Jenom čaj. A osladit ho. Medem. Ne, cukrem je to lepší. Ano, udělám si slazený čaj. A co k tomu něco zakousnout? Oplatku. Jednu. Jednu oplatku, víc nesmíš, Danuš! Víš, jak bys potom byla zase nafouklá! Ano, dám si jednu oplatku. Prakticky je to jedna oplatka – nemůžu za to, že je tam nápis tři plus jedna zdarma. Pořád je to přece jen jeden výrobek, ne?

Co si teda vezmu na sebe? Ještě že dneska nemusím do práce. To by mě asi oddělalo úplně. Poslouchat svého šéfa, jak křičí: „Dano! Dano! Kde jste s tím kafem? Posledně, jak jste ho nesla těch dvacet metrů, tak úplně vystydlo!“ Debil. Můj šéf. Myslí si, že je bůhvíjak vtipnej a že po něm jedu. Na začátku jsem si říkala, že nevypadá špatně. Než přišel s těma ubohejma vtípkama. Pak jsem se nechala inspirovat Stepfordskejma paničkama a řekla si: Já – mám – na víc!!!

Nad čím jsem to dumala? Aha, oblečení na zítřek. Mohla bych si vzít nějaké volnější šaty. A co zadek? Nemám moc velkej zadek? Ale ne, nepůjdu se dívat do zrcadla v ložnici, až pak. Nemám velkej zadek. Proč bych měla mít velkej zadek?! Jsem normální dívka – ano! A trošku sebevědomí, Dano!

Přišla mi další esemeska.

COPAK DELAS? JA SE V PRACI DOCELA NUDIM. MICHAL.

Michal je sluníčko. Pořád na mě myslí, i když je v práci. Je úplně jinej než ti předchozí. Ty zajímalo jenom jediné. A na to já nejsem. Jsem slušná holka! Mě sex zajímá až po první hodině schůzky! A tak daleko jsem se s nikým ještě nedostala. Naštěstí. Aspoň jsem konečně narazila na toho pravého – na Michala!

Asi bych mu měla hned odepsat. Ale co? Že přemýšlím, co si zítra vezmu na sebe? To by ho těžko zajímalo. Třeba když něco zakousnu, tak mě napadne, co mu napsat. Rozbalila jsem si všechny čtyři tatranky najednou – vlastně ne všechny čtyři. Tři plus jedna zdarma! Postupně jsem si je začala namáčet v čaji a okusovat. Cítila jsem se jako v ráji. Ta chuť, to bylo něco úplně fantastického! Měla jsem najednou pocit, že mě nic netrápí. A jestli budu někomu připadat tlustá, tak ať! Chlapi jsou stejně k ničemu. A tyhle oplatky tááák fantastický!

FAKT SE HROZNE NUDIM. NECHCES SI CHVILKU POVIDAT? M.

Jasně že bych si s ním moc ráda popovídala, ale ty oplatky... Ještě pár kousnutí a... Panebože, nikdy jsem se necítila líp! A teď poslední sousto a...

Ježíši! Co jsem to zase provedla?! Snědla jsem čtyři oplatky! Večer jsem si říkala, že bych mohla ráno začít držet dietu a teď tohle! Sakra! Sakra! To není fér! Chvilku se cítíte úplně fantasticky a pak přijde hnusný procitnutí a výčitky!

PROMIN, NESLYSELA JSEM PIPNUTI SMS. JA SE TU TAKY NUDIM. SKODA ZE NEMUZEME BYT SPOLU UZ DNESKA. :-(

Určitě jsem se spravila. Vždycky když takhle něco málo sním, tak mám hned o kilo nebo dvě navíc. Ach jo, přepadává mě asi depka.

A CO SE VIDET UZ DNESKA VECER? ZAJIT DO KINA, NA VECERI... M.

Je to tady! Chce se vidět už dneska! To nemohl napsat před pěti minutama, kdy jsem v sobě neměla jediné sousto?! Ale co! O co mi vlastně vůbec jde? Zhubnu snad do zítřka? Budu jiná? Proč tedy ne?

JA JSEM PRO. TAK KDE SE CHCES DNESKA SETKAT A V KOLIK? D.

Hned jak se na displeji objevilo „zprava odeslána“, jsem toho začala litovat. Zatraceně! Dneska?! Uvidíme se už dneska?!

PANI! TAK PLATI! NECEKAL JSEM, ZE BUDES SOUHLASIT. MAM OBROVSKOU RADOST A MOC SE NA TEBE TESIM. OPRAVDU. S TEBOU SE CITIM TAK... PEKNE. M.

Já jsem kráva! Co jsem to zase provedla?! Naučím se už konečně někdy uvažovat logicky?! Kráva jsem. Neschopná tlustá kráva!

CO TREBA V PET HODIN NA STAROMAKU U HUSA? M.

Jasně, u Husa bude čekat jedna velká tlustá kráva. Co mám v téhle situaci dělat? Nic. Prostě tam jít. Mít to za sebou!

A co když to nedopadne tak zle? Co když se mu budu líbit a skončíme spolu ještě dneska v posteli? Mysli pozitivně, mysli pozitivně!

PLATI. D.

Netrvalo ani minutku a přišla odpověď.

ASI SE ZAMILOVAVAM. M.

Zamilovává se! Zní to moc krásně. A určitě mě bude milovat i trošku silnější. Vždyť sám říkal, že na postavě nezáleží! A jako pravý muž myslí svá slova naprosto upřímně a vážně!

Celou dobu jsem pak uvažovala nad tím, jak budu s Michalem šťasná. A když jsem koukla na hodinky, byly už dvě pryč. Čas na to něco se sebou udělat. Oblékla jsem si své hnědé kalhoty s kšandama, krátký světle modrý svetr a přes něj přehodila pletený tmavě modrý, který mi sahal do půlky stehen. Když jsem se na sebe podívala do zrcadla, zjistila jsem, že jsem neodolatelná královna. A také jsem zjistila, že potřebuju nové zrcadlo. Tohle je už jaksi vykoukané, neukazuje mě v šířce celou. Taky už je tři roky staré.

Před pátou hodinou jsem stála celá nesvá u Husa. Nervozitou mě bolel žaludek. Jak asi zareaguje Michal až zjistí, že nejsem ta, za kterou jsem se vydávala? Nerozrušuj se, Danuš, uklidňovala jsem se. Nerozrušuj se!

Pět hodin. Nepřicházel. Pamatovala jsem si Michala z té fotky úplně přesně.

Pět hodin a pět minut.

Pět hodin a deset minut.

Rozdrnčel se mi mobil.

„Haló?“

„Ahoj, Michal. Dorazíš, doufám?“

„Čekám tu na tebe už dvacet minut,“ vyčetla jsem mu. „Kdepak jsi?“

„Já tu na tebe taky čekám, jsem kousek od Husa. Počkej, najdu si tě.“

Najednou do mě někdo vrazil. Otočila jsem se, byl to nějakej pěkně vypasenej chlapík, tak o deset centimetrů vyšší než já.

„Promiňte,“ řekl, když se ke mně otočil.

To „promiňte“ se ozvalo zároveň i z mého mobilu. Nikdy jsem nebyla pitomá holka, vždycky mi všechno došlo okamžitě.

„Michale?!“ vyjekla jsem.

„Dano?!“

Pak jsme na sebe hodně dlouho tupě zírali. Po chvilce pátrání v jeho obličeji jsem našla podobu s tím mužem na fotografii.

„Ze kdy byla ta fotka?“ promluvila jsem první.

„Kam se poděla ta dlouhonohá blondýna?!“

„Fajn, tak jsem lhala!“

„Taky jsem lhal! Ta fotka je stará sedm let, než jsem trochu přibral.“

„Trochu,“ ušklíbla jsem se.

„Ty máš fakt co říkat.“

Zuřivě jsem se na něho podívala. V obličeji byl i tak celkem hezký... Kdyby trochu zhubnul, určitě by se mi líbil.

„Tak kde máš tu atraktivní blondýnu? Spolkla jsi ji?“

„Sprosťáku!“

„Já jsem sprosťák, jo?!“ Teď se i on na mě zadíval. „Nejsi tak ošklivá jak jsi vypadala na první pohled.“

To snad nemyslí vážně!

„Co si dát někde dlabanec?“ navrhl.

„No proč ne?“ zajiskřilo mi v očích. „Dneska jsem skoro nejedla.“

„Já taky ne,“ usmál se.

„Tak jdeme,“ řekla jsem a v tu chvíli začala nová etapa mého života.

O tři měsíce později se ke mně Michal nastěhoval. O další čtyři měsíce později jsme měli svatbu a hned nato jsme mezi sebou vyhlásili soutěž, kdo dřív zhubne. Bylo nám zkrátka krásně, zvlášť po týdenní dietě, kdy jsme si nanosili hromadu jídla až do postele a dívali se spolu na seriály.

Je krásné být zamilovaná a milovaná. Láska je úžasná. Už si nepřipadám jako kočka na lovu. Jsem sexy kočka a mám přítele, který po dloubnutí prstem do kterékoli části těla nezamňouká, ale vrhne se na mě jako vášnivý býk!

rok vydání: 2009
autor: Alexander Stainforth
nakladatel: Daranus
počet stran: 120
ISBN: 978-80-86983-77-6
druh zboží: kniha
na skladě: poslední kusy

Autorský e-shop

  • Zboží obdržíte do 7 dnů od data objednání, při platbě předem od data příchodu platby na účet. Pokud objednáváte zboží v předprodeji, platí tyto lhůty od data oficiálního vydání.
  • Svůj nákup si můžete nechat poslat poštou, přepravní společností DPD nebo zvolit možnost dopravy prostřednictvím Zásilkovny.
  • Pokud neobjednáváte pro knihovnu, nevolte způsob platby "na fakturu", jinak nebude objednávka vyřízena.
  • Jestliže uvedete neexistující nebo nefunkční e-mailovou adresu, objednávka nebude vyřízena.
  • Zboží běžně zasílám jen v rámci České republiky. O jiné možnosti je třeba dohodnout se individuálně.
  • Knihy obdržíte s podpisem autora. Pokud si přejete knihu s osobním věnováním, napište prosím požadavek do formuláře pro vzkaz, který Vám bude nabídnut v závěru objednávky (v tomto případě je však nutná platba předem).

JAK ZÍSKAT KNIHY NA SLOVENSKU?

V tuto chvíli to není možné. Napište mi ale na e-mail a můžeme se domluvit na realizaci objednávky přes společnost Zásilkovna.

INFORMACE PRO KNIHOVNY

Obchod umožňuje nákup i knihovnám, které chtějí platbu fakturou.

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

 

Užití cookies

Navštívíte-li webové stránky stainforth.cz a kteroukoli jejich subdoménu, jsou na nich v některých případech použity tzv. cookies.

Jedná se o tyto případy:

- Hlasujete v anketě: do cookies je poznamenáno, že jste hlasovali, abyste nemohli v téže anketě hlasovat znovu.

- Nakupujete v e-shopu: do cookies se zaznamenávají údaje z košíku i Vaše osobní údaje, které jsou po potvrzení nákupu opět smazány.

- Čtete články: do cookies se poznamená údaj o kliknutí na článek pro účely statistiky čtenosti článku.

Použití cookies můžete kdykoliv zakázat v nastavení svého internetového prohlížeče. Stránky pak budou fungovat stejně s výjimkou výše uvedených funkcí.
Pro nakupování povolte cookies a javascript

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 12. 10. 2019