Alexander Stainforth - spisovatel

Uvedené ceny jsou včetně DPH            Nejste přihlášeni

Pád noci
žánr: Paranormální romance
Původní cena: 229,- Kč
ušetříte: 69,- Kč
Cena: 160,- Kč
sleva: 30 %

Rachel Adamsová unikla před dvanácti lety ze spárů sériového vraha. Traumatický zážitek ji poznamenal natolik, že se rozhodla obětovat soukromý život a soustředit se jen na kariéru novinářky ve Washingtonu. Ta se však nevyvíjí očekávaným směrem, a tak využije pracovní nabídky svého přítele ze studií Charlieho Parkera a odjíždí do kanadského Edmontonu, kde si konečně přiznává, co k Charliemu cítí. Jejich láska ji osvobozuje od minulosti a naplňuje ji štěstím, které dosud nepoznala.

Krátce poté jí však někdo začne usilovat o život. Někdo, kdo ji velmi dobře zná a neštítí se použít jakékoli prostředky k tomu, aby mu patřila. Kolo zběsilých událostí se roztáčí a Rachel si musí vybrat, komu uvěří. Bude to agentka FBI, která Charlieho označila jako podezřelého, nebo temný přízrak s rudýma očima, jenž už jí kdysi zachránil život?

Rachel ví jediné: konec je nablízku – a ona musí udělat všechno pro to, aby zachránila nejen svou duši…

Prolog

PŘED DVANÁCTI LETY

 

Držel ji v temné a studené kobce celý den. Přišel jen jednou, oslnil ji světlem baterky a položil na podlahu lahev vody a nějaké sušenky. Rachel je nechtěla jíst, nehodlala si od něj vzít nic, ale něco ji nabádalo, aby se najedla, a tak si zachovala alespoň trochu sil pro případ, že by se jí podařilo uprchnout. Ale jak by to mohla dokázat? Už o něm přece slyšela. Rodiče si sice vždy šeptali, jenomže ona poslouchala tajně za dveřmi a dozvěděla se všechny ty strašné věci, které se před ní snažili utajit. Zašli nakonec tak daleko, že ji odstřihli i od internetu. Ovšem ve škole se nemluvilo o ničem jiném, nemohli ji před tím uchránit. Navíc v jejím věku a v téhle době, kdy se k internetu může připojit kdekoli…

Posadila se do kouta a upřela oči na temný bod, kde tušila dveře. Občas vedle ní zapištěly myši, ale po několika hodinách už ji přestávaly děsit. Neublíží jí, chtějí jen ty sušenky. Daleko větší hrůzu přinášel muž v rudé kápi – takové, kterou spatřila v učebnicích na obrázcích znázorňujících katy.

Proč se to přihodilo právě jí? Proč nikdo z jejích spolužáků něco neudělal, když u chodníku se skřípěním brzd zastavilo auto a z něj vyběhl muž v rudé kápi, který ji nejprve několikrát udeřil a pak strčil do kufru? Možná se to odehrálo rychleji, než to připadalo jí samotné. Modlila se, aby si spolužáci zapamatovali alespoň značku auta, pokud vůbec nějakou mělo.

Nejhorší na tom bylo, že všichni žili v domnění, jak jsou cesty do školy a její bezprostřední okolí bezpečné. Kdepak. Dokonce ani za bílého dne.

Udělá to brzy, pomyslela si náhle s naprostou jistotou. Unesl ji před svědky, přestává být opatrný, tlačí ho čas. Ví, že po něm jdou. Už to nepotrvá dlouho, a policie se chytí nějaké stopy, která ji dovede přímo k němu. Jen doufala, že pro ni nebude příliš pozdě.

Zastavila se prsty na víčku lahve s vodou. Co když do ní přimíchal nějakou drogu? Co když jsou sušenky napuštěné látkou, která ji znehybní, a on si s ní pak bude moci dělat cokoli? Zachvátila ji panika. Mozek jí ovládly představy, jak ji, neschopnou pohybu, ale zcela při vědomí, pokládá na nerezový stůl a připravuje si chirurgické nástroje.

Pevně stiskla víčka, aby takové představy zaplašila. Pak zariskovala. Napila se jen trochu, uhasila sžíravou žízeň, dotáhla víčko pet lahve a skrčila nohy. Objala si kolena a začala se mírně pohupovat do melodie, která se jí rozezněla v hlavě. Byla to stará písnička z šedesátých let. . Mr. Sandman, Bring Me a Dream…

Zarazila se. Až nyní si s hrůzou uvědomila, že si svého „pana Sandmana“ do života sama přivolala. Jako by se zformoval z jejích obav a nočních můr, které ji často nenechávaly klidně spát.

Nemohla pochopit, jak někdo může ubližovat dětem jejího věku. Vždyť jí minulý týden bylo teprve patnáct! Jak prohlásila její máma, ten muž je stvůra, nehodná lidského zacházení. Měli by mu udělat přesně to samé, co on způsobil svým nebohým obětem.

Polekal ji zvuk generátoru. Místností se náhle rozlilo prudké světlo, které ji v prvním okamžiku oslepilo. Už ve tmě strávila několik hodin a oči si na ni rychle přivykly. Vyskočila na nohy a přitiskla se ke zdi, jako by se do ní mohla vtěsnat a najít v ní útočiště.

Přicházel.

Zdálky slyšela, jak k ní míří sebejistým krokem. Neunikne mu. Patří mu – jako jeho další trofej.

Tělo jí naplňovala hrůza, dech se zrychlil a v uších jí zběsile bubnoval tep. Nechtěla se už ani domýšlet, jaká muka ji čekají. Věděla, jak skončily předchozí unesené děti. U kamarádů na internetu často sledovala novinky o vrahovi, který měl na svědomí už šest obětí. V novinách se objevilo několik snímků, pořízených na místě činu. Nejdříve nezachycovaly mrtvé, jenže pak nějaké fotografie unikly z policejních složek…

Odemkl a sestupoval k ní po betonových schodech. V ruce podél těla si nesl řeznický nůž. Na obličeji měl rudou kápi, která odhalovala jen oči a masité rty.

„Maličká,“ zašeptal sladkým hlasem.

Strach se znásobil. Nebylo kam se hnout. Za Rachel byla jen ta zeď a před ní on. Kdyby… Ne, na to nemohla ani pomyslet. Nepodaří se jí ho srazit k zemi a proběhnout kolem něj. Dům je určitě dobře zabezpečený. Dřív, než by našla cestu ven, by jí byl v patách. A byl to zřejmě jeho dům, našel by ji kdekoli.

„Nechte… nechte mě… jít…“ zavzlykala a cítila, jak jí po tvářích kanou slzy.

Muž v kápi zamlaskal, pod schodištěm se zastavil a o chvíli později postoupil o dva kroky vpřed. Hrál si s ní. Vychutnával si její strach, kterým doslova nasáklo celé sklepení.

„Prosím…“

Tentokrát učinil další tři kroky dopředu. Roztřásla se a zmlkla, protože jí to došlo. Nevěděla jak, ale měla silný pocit, že už to někdy prožila. Byla to hra. Kdykoli Rachel promluví, bude to pro něj pokyn k tomu, aby se přiblížil. A až bude stát krok před ní, bude mu stačit jen se rozmáchnout a uštědřit jí první řeznou ránu.

Znehybněl asi tak na pět minut. Měla tedy pravdu. Odhalila ho. Teď už jen zbývalo dál mlčet, zůstat co nejdéle naživu. Musela si několikrát zopakovat, že ji hledají. Možná jsou už velmi blízko a od záchrany ji dělí jen několik okamžiků, které nesmí promrhat. Tohle bylo její jedinou nadějí na přežití – použít jeho hru proti němu.

Rudá kápě tak vydržel stát možná čtvrt hodiny. Proměnil se v sochu, od které se lišil jen tím, že dýchal.

Jenomže potom hluk generátoru přerušily sirény policejních vozů. A to byl pokyn, který její mlčení nemohlo zastavit. Hra skončila.

Bodná rána do paže. Pořezané dlaně, jak si chránila obličej. Nůž se do ní zařezával tak zběsile, že už ani nevěděla, kde všude ji zasáhl. A pak, když se ostří dostalo k její krční tepně, se vzduch v místnosti proměnil. Už zde nebylo chladno a vlhko, naopak. A žár sílil. Neměla nejmenší tušení, zda je to přicházející smrt, jestli se před ní objeví jasná zář a odvede ji z téhle příšerné místnosti, kde strávila poslední hodiny svého života, ale cosi jí napovídalo, že je pravdě velmi vzdálená.

Světlo zhaslo, sklep se ponořil do temnoty. Za Rudou kápí se náhle cosi objevilo. Nejdříve spatřila jen tmavé obrysy postavy, která se k nim prudce blížila od dveří. A pak pocítila další příval horka, jak se bytost rychle pohybovala. Nevnímala už Rudou kápi, soustředila se jen na bytost, která její zájem vycítila a stačila se s ní střetnout očima, než popadla jejího kata.

Ty oči… Nebyly lidské… Žhnuly rudě, jako kdyby za nimi hořely krvavě rudé plameny. V tu chvíli se jí podlomila kolena, klesla k zemi.

Bytost začala s mužem v kápi zápasit. I přes zranění, která utrpěla, si Rachel nemohla nevšimnout, že jejího únosce přítomnost oné bytosti vůbec nepřekvapila. Jako by se už někdy setkali. Jako by už tušili, kde má protivník silná i slabá místa. A jako by její únosce věděl, že si nemůže dovolit prohrát. Ale přesto se tak stalo. Zůstal ležet na zemi a všechno na krátkou chvíli pohltila hustá temnota, která jí znemožňovala cokoli zahlédnout.

Pak se bytost k Rachel otočila a znovu se s ní střetla ohnivýma očima. Má z ní mít strach? Má se pokusit utéct? Ani jedno neměla v plánu. Nikdy v životě se totiž necítila bezpečněji.

Běž, ozval se odněkud mužský hlas. Chvíli jí trvalo, než si uvědomila, že zazněl pouze v její hlavě. Ačkoli ji nohy zpočátku vůbec nechtěly poslechnout, zvedla se a zamířila malátně ke dveřím. Sotva viděla na krok, ale pokoušela se představit si místnost, jak vypadala zalitá světlem, a snažila se nezpanikařit, když se vydala po schodech nahoru.

Neohlížej se! promluvila na ni bytost znovu poté, co na prahu zaváhala a chystala se ještě jednou otočit.

Chvíli s tím bojovala a pak se k ní alespoň natočila pravým ramenem. Chtěla si vtisknout do paměti, jak vypadá. Vždyť jí zachránila život, ať už byla kdokoli a odkudkoli. Její oči a hlas...

Běž!

Opřela se celým tělem do dveří a pak uslyšela výkřiky.

„Nestřílejte! Nestřílejte! To je ta dívka! Našel jsem ji!“

Omdlela.

rok vydání: 2015
autor: Alexander Stainforth
nakladatel: Nakladatelství ČAS
počet stran: 200
ISBN: 978-80-7475-080-9
druh zboží: kniha
na skladě: poslední kusy

Autorský e-shop

  • Zboží obdržíte do 7 dnů od data objednání, při platbě předem od data příchodu platby na účet. Pokud objednáváte zboží v předprodeji, platí tyto lhůty od data oficiálního vydání.
  • Svůj nákup si můžete nechat poslat poštou, přepravní společností DPD nebo zvolit možnost dopravy prostřednictvím Zásilkovny.
  • Pokud neobjednáváte pro knihovnu, nevolte způsob platby "na fakturu", jinak nebude objednávka vyřízena.
  • Jestliže uvedete neexistující nebo nefunkční e-mailovou adresu, objednávka nebude vyřízena.
  • Zboží běžně zasílám jen v rámci České republiky. O jiné možnosti je třeba dohodnout se individuálně.
  • Knihy obdržíte s podpisem autora. Pokud si přejete knihu s osobním věnováním, napište prosím požadavek do formuláře pro vzkaz, který Vám bude nabídnut v závěru objednávky (v tomto případě je však nutná platba předem).

JAK ZÍSKAT KNIHY NA SLOVENSKU?

V tuto chvíli to není možné. Napište mi ale na e-mail a můžeme se domluvit na realizaci objednávky přes společnost Zásilkovna.

INFORMACE PRO KNIHOVNY

Obchod umožňuje nákup i knihovnám, které chtějí platbu fakturou.

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

 

Užití cookies

Navštívíte-li webové stránky stainforth.cz a kteroukoli jejich subdoménu, jsou na nich v některých případech použity tzv. cookies.

Jedná se o tyto případy:

- Hlasujete v anketě: do cookies je poznamenáno, že jste hlasovali, abyste nemohli v téže anketě hlasovat znovu.

- Nakupujete v e-shopu: do cookies se zaznamenávají údaje z košíku i Vaše osobní údaje, které jsou po potvrzení nákupu opět smazány.

- Čtete články: do cookies se poznamená údaj o kliknutí na článek pro účely statistiky čtenosti článku.

Použití cookies můžete kdykoliv zakázat v nastavení svého internetového prohlížeče. Stránky pak budou fungovat stejně s výjimkou výše uvedených funkcí.
Pro nakupování povolte cookies a javascript

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 12. 10. 2019