Alexander Stainforth - spisovatel

VÁNOČNÍ NÁVRATY - vyjde 5. 10. 2020

Vánoce mají být časem šťastných okamžiků ve společnosti nejbližších, obdobím napravených chyb, splněných přání, znovunalezených pokladů, šťastných návratů… Hrdinky a hrdinové povídek, jejichž sbírku držíte v ruce, si přejí, aby se po jejich boku opět objevila milovaná bytost, kterou ztratili vinou vlastní neopatrnosti, zbrklosti, sobecké touhy zažívat stále „něco nového“…

Pohledná čtyřicátnice Vlasta má v povídce Markéty Harasimové Čas zázraků pocit, že nadcházející Vánoce budou nejhoršími svátky jejího života: kvůli neuváženému odchodu od rodiny ztratila věrného manžela i dospívajícího syna a na obzoru se navíc objevuje boj se zákeřnou chorobou. Kdy jindy však může přijít toužebně vyhlížený zázrak, když ne o Vánocích? Samozřejmě se o něj musí zasloužit hlavně ona.

Také Josef, hlavní postava autobiografické povídky Josefa Pepsona Snětivého Vánoce pod dekou, si dlouho myslí, že může jen brát – a dávat budou jeho partnerky. Vyhýbá se setkání s malým synem své přitažlivé přítelkyně a předstíranou suverenitou se snaží zapomenout na osudovou ženu, kterou před lety ztratil. Ta se o Vánocích nečekaně vrátí do jeho života, ale za dramatických okolností, nakrátko… a jen proto, aby mu vystavila účet za jeho „bezstarostnou jízdu“.

Mladičká Elizabeth poslechne v povídce Alexandra Stainfortha Vánoční nevěsta zrádné varování „nejlepší přítelkyně“, a zatratí muže svých snů, markýze Andrewa, kterého si měla brát. Ještěže je tu laskavá a moudrá babička, která na osamělé venkovské sídlo vyláká nejprve svého uraženého vnuka a pak i jeho hrdou snoubenku! Připraví tak oběma mladým lidem nejkrásnější vánoční dárek: návrat lásky, která ve skutečnosti nikdy neodešla, jen bylo potřeba jí pomoci.

KRÁSKA A NETVOR - vyjde 19. 10. 2020

Vábení pomsty je neodolatelné...

Emily Harwoodová se nehodlá provdat. A už v žádném případě ne za markýze Jamieho Brickmana, kterého nemiluje a nevýslovně se jí protiví. Nečekaná sněhová bouře ji vžene do náruče maskovaného cizince, jehož jediným cílem je pomstít se právě markýzi.

Dívka se tak ocitá mezi dvěma muži, které spojuje nedávná minulost. Podaří se jí včas odhalit, na čí straně je pravda, nebo spadne do nastražené pasti a zaplatí za to životem?

FALEŠNÁ SPOLEČNICE - vyjde 5. 4. 2021

Když se Julie, dcera zchudlého vikomta Walkera, dozví, že se její matka stále nevzdala naděje a je odhodlaná provdat ji za každou cenu, rozhodne se jí překazit plány. Zachytí dopis určený lady Knightové, matce markýze Brandona Knighta, která hledá společnici po dlouhé nemoci.

Henrietta Walkerová nevynechá žádnou příležitost, při které může svou dceru představit bohatým a svobodným mužům. A tentokrát je přesvědčená, že ve svém úsilí uspěje a Brandonovi neunikne Juliina čarovná krása, zatímco bude dělat společnost jeho matce.

Jenomže Julie udělá cokoliv, aby se sňatku vyhnula. Matčin dopis přepíše a vymění si role s komornou Justinou. V majestátním sídle však zjišťuje, že markýz Brandon není jako ostatní muži… A že zřejmě není jediná, kdo něco tají…

 
Pro nakupování povolte cookies a javascript

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 13. 9. 2020